Tak to nevyšlo, pán starosta Rudolf Kusý!

Autor: Zuzana Rattajová | 2.5.2015 o 23:19 | Karma článku: 7,83 | Prečítané:  2855x

Vyvodí starosta Kusý zodpovednosť za zbabranú voľbu kontrolóra a netransparentný rozpočet?  

Po tom, čo sa ani na tretí pokus nepodarilo starostovi Kusému zvoliť svojho terajšieho poradcu a bývalého kancelára za miestneho kontrolóra, rozhodol sa na utorňajšom zastupiteľstve pretlačiť návrh rozpočtu aj bez stanoviska kontrolóra, ktorým schválenie rozpočtu do vtedy podmieňoval. Voľbu kontrolóra som navrhla opakovane stiahnuť, keďže bola podľa môjho názoru v rozpore so zákonom 369/1990 o obecnom zriadení a tiež s rokovacím poriadkom miestneho zastupiteľstva. Práve takáto voľba by mohla spochybniť jeho zákonné pôsobenie. Dnes stojíme opätovne pred otázkou, či právoplatnosť schváleného rozpočtu nebude napadnutá prokuratúrou, keďže starosta Kusý neudelil slovo poslancovi v diskusii k tak závažnému bodu akým schvaľovanie rozpočtu je.

Starosta rád tvrdí, že sme jedna z najtransparentnejších samospráv. Ale je to tak? Napríklad rozpočtová položka vo výške cca 150 tisíc eur na ostatné kultúrne aktivity bez podrobného štrukturovaného rozpočtu, o tom vôbec nesvedčí. Najmä ak som o takýto štruktúrovaný rozpočet úrad žiadala z pozície šéfky Komisie pre kultúru ešte na začiatku roka a k dnešnému dňu predmetný materiál nebol predložený. Preto sa pýtam, či 150 tisíc eur na ostatné kultúrne aktivity neslúžia skôr na osobnú propagáciu pána starostu?

Zároveň si kladiem otázku, prečo takáto netransparentnosť nevadí mojim kolegom – nezávislým poslancom pána starostu. Nie som si istá či nemajú svoj názor alebo sa boja proti starostovi vystúpiť. To však nesvedčí o ich nezávislosti, skôr o ich zaviazanosti.

I keď tento rozpočet nie je v záujme obyvateľov Nového Mesta a obsahuje veľa nejasností, rozhodla som sa ho podporiť. Aj takýto rozpočet je lepší ako žiadny. Komické na tom všetkom však je, že takto zle pripravený rozpočet, ktorý možno napadne prokuratúra, sme schvaľovali ako posledná mestská časť, a to až 29. apríla. Na moju otázku, prečo schvaľujeme rozpočet takto neskoro, mi starosta odpovedal „tak to vyšlo“.

Myslím si, že ani tento raz to nevyšlo, pán starosta!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan neplatí ani za nájom štadióna, mestu dlhuje takmer 400-tisíc eur

Hokejový klub nemá na výplaty ani na nájom štadióna. Vedenie tvrdí, že sezónu v KHL dohrá.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.

PLUS

Zamrzla a nebilo jej srdce. Potom vstala z mŕtvych

Žena bola hodiny mŕtva, zmrzla na kosť a zažila zmŕtvychvstanie.


Už ste čítali?