PARK ING - PAR KING

Autor: Zuzana Rattajová | 23.7.2015 o 17:49 | (upravené 23.7.2015 o 20:08) Karma článku: 4,49 | Prečítané:  1618x

Bude Bratislava plná áut a parkovacích inžinierov alebo budú konečne bratislavčania parkovať ako králi

V poslednom čase sa roztrhlo vrece s témou parkovania v Bratislave. A tak nejak po slovensky sme sa všetci na chvíľu stali parkovacími inžiniermi. Úradníci, miestni a mestskí poslanci, starostovia aj primátor.

A zas tak po slovensky má každý trošku iný názor na to, koľko čiar nakresliť a akou farbou, ktoré ulice zjednosmerniť, či spoplatniť len mestskočastné cesty 3. a 4. kategórie, či do systému zapojiť aj mestské komunikácie 1. a 2. kategórie, či robiť parkovaciu politiku vo vlastnej réžii, alebo si vysúťažiť externú firmu a v neposlednom rade ako takéto parkovanie spoplatniť!

A v zápale vravy sme tak trošku pozabudli, že všetci by sme to mali robiť pre občana, pretože on je tu kráľ. A ak sa budeme ešte chvíľu všetci hašteriť, tak budeme za šašov. A kráľ nepotrebuje toľko šašov, stačí mu jeden! Kráľ potrebuje výkonných úradníkov, zodpovedných miestnych a mestských poslancov a rozhľadených starostov a primátora.

A tak nás všetkých vyzývam, aby sme v čo najkratšom čase ponúkli obyvateľom Bratislavy serióznu parkovaciu politiku, ktorá občanom BA zabezpečí za korektný ročný poplatok slušné parkovanie.

Keď nám občan 25 rokov toleruje, že sa hráme na parkovacích inžinierov, tak si zaslúži, aby od budúceho roku parkoval ako kráľ.

P.S.: Petržalka to urobila správne. Rozhodla sa nečakať na hašterivých partnerov a rozbehla si na svojom území vlastný parkovací systém. Ako každý pilotný projekt aj tento má svoje muchy a cítiť tam urazenú pýchu neúspešných kandidátov, ale som presvedčená, že do roka budeme stretávať stále viac vysmiatych petržalčanov. A ja viem prečo…

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan neplatí ani za nájom štadióna, mestu dlhuje takmer 400-tisíc eur

Hokejový klub nemá na výplaty ani na nájom štadióna. Vedenie tvrdí, že sezónu v KHL dohrá.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.

PLUS

Zamrzla a nebilo jej srdce. Potom vstala z mŕtvych

Žena bola hodiny mŕtva, zmrzla na kosť a zažila zmŕtvychvstanie.


Už ste čítali?