PARK ING - PAR KING

Autor: Zuzana Rattajová | 23.7.2015 o 17:49 | (upravené 23.7.2015 o 20:08) Karma článku: 4,49 | Prečítané:  1635x

Bude Bratislava plná áut a parkovacích inžinierov alebo budú konečne bratislavčania parkovať ako králi

V poslednom čase sa roztrhlo vrece s témou parkovania v Bratislave. A tak nejak po slovensky sme sa všetci na chvíľu stali parkovacími inžiniermi. Úradníci, miestni a mestskí poslanci, starostovia aj primátor.

A zas tak po slovensky má každý trošku iný názor na to, koľko čiar nakresliť a akou farbou, ktoré ulice zjednosmerniť, či spoplatniť len mestskočastné cesty 3. a 4. kategórie, či do systému zapojiť aj mestské komunikácie 1. a 2. kategórie, či robiť parkovaciu politiku vo vlastnej réžii, alebo si vysúťažiť externú firmu a v neposlednom rade ako takéto parkovanie spoplatniť!

A v zápale vravy sme tak trošku pozabudli, že všetci by sme to mali robiť pre občana, pretože on je tu kráľ. A ak sa budeme ešte chvíľu všetci hašteriť, tak budeme za šašov. A kráľ nepotrebuje toľko šašov, stačí mu jeden! Kráľ potrebuje výkonných úradníkov, zodpovedných miestnych a mestských poslancov a rozhľadených starostov a primátora.

A tak nás všetkých vyzývam, aby sme v čo najkratšom čase ponúkli obyvateľom Bratislavy serióznu parkovaciu politiku, ktorá občanom BA zabezpečí za korektný ročný poplatok slušné parkovanie.

Keď nám občan 25 rokov toleruje, že sa hráme na parkovacích inžinierov, tak si zaslúži, aby od budúceho roku parkoval ako kráľ.

P.S.: Petržalka to urobila správne. Rozhodla sa nečakať na hašterivých partnerov a rozbehla si na svojom území vlastný parkovací systém. Ako každý pilotný projekt aj tento má svoje muchy a cítiť tam urazenú pýchu neúspešných kandidátov, ale som presvedčená, že do roka budeme stretávať stále viac vysmiatych petržalčanov. A ja viem prečo…

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.


Už ste čítali?