Matúš Vallo, čo sa stalo?

Autor: Zuzana Rattajová | 18.6.2017 o 21:16 | (upravené 19.6.2017 o 0:16) Karma článku: 9,93 | Prečítané:  4085x

Postaví sa kandidát na primátora Matúš Vallo za konanie dvoch členov svojho odborného a politického tímu?  

Ahoj Matúš,

Tvoju prácu sledujem už od Mestských zásahov a veľmi ju oceňujem. Cítim, že ti na Bratislave záleží. Kultúrnejšie a krajšie mesto je náš spoločný cieľ. Keď si sa postavil za projekt Starej tržnice a poslanci ho schválili, tak sa vám podarilo vrátiť kvalitnú kultúru do centra Bratislavy. V mojich predstavách som ťa videla ako nepísaného hlavného architekta Bratislavy. Rozhľadený odborník milujúci svoje mesto. A vedela som si predstaviť, že by to tak naozaj mohlo byť. Zaslúžila by si to Bratislava, aj ty za svoju "robotu".

A potom si prekvapil. Ohlásil si kandidatúru na primátora a predstavil si svoj odborný tím. A primátor to už je funkcia, ktorá prináša politickú zodpovednosť. A preto by som ťa chcela poprosiť o stanovisko ku nezmyselnému prenájmu Konskej železnice, kde jediným kritériom je cena prenájmu, respektíve o stanovisko ku činnosti členov tvojho tímu. O čo ide?

Dňa 13.6.2017 bolo na zastupiteľstve BA-Nové Mesto poslancami odhlasované vypísanie súťaže na národnú kultúrnu pamiatku, ktorú má mimochodom Nové Mesto vo svojom erbe, s jediným kritériom, ktorým je cena nájmu, minimálne však za 53.074,-€ ročne plus investície do budovy. Podotýkam, že takéto súťaže sa vypisujú, ak je istota, že sa prihlási aspoň niekto, kto takéto kritériá splní. A je ti jasné, že žiadna verejná aktivita nevygeneruje také vysoké nájomné.

Ako predsedníčka komisie kultúry som bojovala a bojujem za to, aby v tejto budove fungovali kultúrne a komunitné aktivity pre verejnosť, tak ako napríklad v spomínanej Starej tržnici. Keďže však neprebehla žiadna odborná ani verejná diskusia o tom, akú funkciu by mala mať Konská železnica, tak som navrhla stiahnuť daný bod z programu rokovania zastupiteľstva. Keďže môj návrh nezískal podporu, rokovalo sa a poslanci súťaž o nájme nakoniec schválili. Za hlasovalo 13 poslancov, zdržalo sa 5 a ja som bola proti. A tak je Konská železnica pre verejnosť takmer stratená. Smutné je, že za nájom hlasovali aj dvaja členovia tvojho tímu, Marek Líška a Martin Vlačiky. Tímu, ktorý tak veľmi chce zmeniť Bratislavu k lepšiemu.

Preto by som ťa chcela pozvať na verejnú diskusiu "O Konskej železnici v Konskej železnici", aby si nám vysvetlil, ako si ty a tvoj odborný a politický tím, predstavujete lepšiu Bratislavu. Bude to možno posledná verejná aktivita v tejto národnej kultúrnej pamiatke.

Zuzana

P.S.: Termín diskusie upresním po dohode so starostom, podľa toho, kedy nám bude ochotný Konskú železnicu sprístupniť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Architektka: Ľudia už hľadajú krásu a vkus, ale developerov ešte neosvietilo

Niekedy neverí vlastným očiam, keď vidí pôdorys, na ktorom je zámerne zmenšená mierka.

komentár petra tkačenka

Samozrejme, že Slováci si s Čechmi neboli rovní

Terajšiu republiku nám založili vyšinutí národniari.


Už ste čítali?