Matúš Vallo, čo sa stalo?

Autor: Zuzana Rattajová | 18.6.2017 o 21:16 | (upravené 19.6.2017 o 0:16) Karma článku: 9,24 | Prečítané:  3609x

Postaví sa kandidát na primátora Matúš Vallo za konanie dvoch členov svojho odborného a politického tímu?  

Ahoj Matúš,

Tvoju prácu sledujem už od Mestských zásahov a veľmi ju oceňujem. Cítim, že ti na Bratislave záleží. Kultúrnejšie a krajšie mesto je náš spoločný cieľ. Keď si sa postavil za projekt Starej tržnice a poslanci ho schválili, tak sa vám podarilo vrátiť kvalitnú kultúru do centra Bratislavy. V mojich predstavách som ťa videla ako nepísaného hlavného architekta Bratislavy. Rozhľadený odborník milujúci svoje mesto. A vedela som si predstaviť, že by to tak naozaj mohlo byť. Zaslúžila by si to Bratislava, aj ty za svoju "robotu".

A potom si prekvapil. Ohlásil si kandidatúru na primátora a predstavil si svoj odborný tím. A primátor to už je funkcia, ktorá prináša politickú zodpovednosť. A preto by som ťa chcela poprosiť o stanovisko ku nezmyselnému prenájmu Konskej železnice, kde jediným kritériom je cena prenájmu, respektíve o stanovisko ku činnosti členov tvojho tímu. O čo ide?

Dňa 13.6.2017 bolo na zastupiteľstve BA-Nové Mesto poslancami odhlasované vypísanie súťaže na národnú kultúrnu pamiatku, ktorú má mimochodom Nové Mesto vo svojom erbe, s jediným kritériom, ktorým je cena nájmu, minimálne však za 53.074,-€ ročne plus investície do budovy. Podotýkam, že takéto súťaže sa vypisujú, ak je istota, že sa prihlási aspoň niekto, kto takéto kritériá splní. A je ti jasné, že žiadna verejná aktivita nevygeneruje také vysoké nájomné.

Ako predsedníčka komisie kultúry som bojovala a bojujem za to, aby v tejto budove fungovali kultúrne a komunitné aktivity pre verejnosť, tak ako napríklad v spomínanej Starej tržnici. Keďže však neprebehla žiadna odborná ani verejná diskusia o tom, akú funkciu by mala mať Konská železnica, tak som navrhla stiahnuť daný bod z programu rokovania zastupiteľstva. Keďže môj návrh nezískal podporu, rokovalo sa a poslanci súťaž o nájme nakoniec schválili. Za hlasovalo 13 poslancov, zdržalo sa 5 a ja som bola proti. A tak je Konská železnica pre verejnosť takmer stratená. Smutné je, že za nájom hlasovali aj dvaja členovia tvojho tímu, Marek Líška a Martin Vlačiky. Tímu, ktorý tak veľmi chce zmeniť Bratislavu k lepšiemu.

Preto by som ťa chcela pozvať na verejnú diskusiu "O Konskej železnici v Konskej železnici", aby si nám vysvetlil, ako si ty a tvoj odborný a politický tím, predstavujete lepšiu Bratislavu. Bude to možno posledná verejná aktivita v tejto národnej kultúrnej pamiatke.

Zuzana

P.S.: Termín diskusie upresním po dohode so starostom, podľa toho, kedy nám bude ochotný Konskú železnicu sprístupniť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nacionalistický kňaz pomáha šíriť propagandu ĽSNS

Ján Košiar, ktorý otvorene podporuje kotlebovcov, píše pre časopis Zväzu protikomunistického odboja. Magazín platí ministerstvo vnútra.

KOMENTÁRE

Antifašisti ani antikomunisti to nepochopili

Neexistuje sloboda len pre jednu vybranú skupinu.

EKONOMIKA

Volkswagen: Odborári dostali to, čo sme im núkali pred štrajkom

Na jar ponúkal Volkswagen zvýšenie platov o 12 percent.


Už ste čítali?